Michał KOWALSKI
Prezes Zarządu
2004 - obecnie Inwestor i Partner zarządzający w e-Ja Sp. z o.o.
1999 – 2009 Texton S.A - Partner zarządzający grupy działającej w branży chemiczno-włókienniczej na wielu rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Odpowiedzialny w za sprzedaż i marketing oraz działania firmy w zakresie planowania strategicznego i rozwoju. Grupa Texton jest liderem rynku włóknin w Polsce i największym producentem włóknin płaskich „spunbond”.
1993 – 1998 Seagram Co. Ltd. - Dyrektor Generalny polskiego oddziału międzynarodowego koncernu, lidera w branży produkcji i dystrybucji markowych alkoholi. Odpowiedzialny za organizację pracy i zarządzanie zespołem zapewniającym sprzedaż produktów koncernu w Polsce oraz budowanie świadomości międzynarodowych marek klasy premium.
1986 – 1992 Cyfral Sp. z o.o. - Partner zarządzający. W pierwszej połowie lat 90 Cyfral był największym polskim producentem aparatów telefonicznych. Odpowiedzialny za kierunki rozwoju firmy oraz relacje międzynarodowe z dostawcami. Praca w której zdobył podstawowe doświadczenie i umiejętności, zarządzania, organizacji pracy, marketingu i sprzedaży.
wykształcenie
1992 – 2000 Kursy i szkolenia w Europie i USA w zakresie różnych aspektów zarządzania zawierających miedzy innymi: Strategic Planning, Creative Marketing, Consumer Behavior, Cross Cultural Marketing, Cross Cultural Management, Negotiations, Leadership & Motivation
1992 McGill University, Montreal, Kanada, Program MBA
1987 Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczny
1985 Politechnika Łódzka, Wydział Elektryczny, mgr inż.
kontakty
telefon: +48 600 901 900
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
zainteresowania
  lotnictwo – licencja pilota klasy turystycznej
sporty wodne - żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie
góry - latem i zimą